Paweł Pawłowicz, absolwent wydziału instrumentalnego bydgoskiej Akademii Muzycznej, w specjalności organy w klasie profesorów Radosława Marca i Piotra Grajtera, oraz specjalności klawesyn w klasie profesor Urszuli Bartkiewicz (dyplom z wyróżnieniem).

Jest również absolwentem Instytutu Muzycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w specjalności dyrygentura chóralna w klasie profesorów Mariusza Kończala i Bernarda Mendlika.Od 2012 roku jest pracownikiem dydaktycznym Katedry Muzyki Dawnej macierzystej uczelni.
Odnosi sukcesy również na polu muzyki wokalnej, współprowadząc wraz z prof. Mariuszem Kończalem Męski Zespół Chorałowy. Jest również założycielem i prowadzącym renesansowego zespołu wokalnego Exploratori Ensemble.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w swoich specjalnościach. Współpracuje z światowej klasy ekspertami w zakresie historycznie poinformowanego wykonawstwa muzyki dawnej, których skupia Katedra Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Udziela się czynnie podczas Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej odbywających się od 2007 roku w Bydgoszczy i Warszawie. Współpracuje z Sanktuarium Jasnogórskim. Brał udział w przygotowaniu do druku mszy F-dur Józefa Elsnera, jej prawykonaniu po śmierci kompozytora i nagraniu na płytę, która ukazała się jako kolejna z serii Jasnogórska Muzyka Dawna. Był pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Letnie Koncerty Organowe i Kameralne w Dobrodzieniu w latach 2010-2015. Od roku 2013 jest organistą i dyrygentem w parafii pw. św. Antoniego w Bydgoszczy. Jest pomysłodawcą i koordynatorem Seminarium Wokalnego Muzyki Dawnej odbywającego się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Zobacz profil artysty na planujemy wesele.