Muzyka Na Ślub Bydgoszcz - Trąbka, Organy, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting

Paweł - organy
image

Urodził się w 1983 roku. Pierwszy kontakt z muzyka miał w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kluczborku w klasie akordeonu mgr Małgorzaty Gwozdeckiej. Naukę gry na organach zaczął w 2001r. u mgr. Jarosława Jasiury w Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, a kontynuował w PSM II st. we Wrocławiu w klasie organów prof. Klemensa Kamińskiego. W 2009 roku ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie organów profesorów Piotra Grajtera i Radosława Marca. W 2010 roku, w tej samej uczelni, ukończył studia licencjackie w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz. W 2011 roku otrzymał tytuł magistra sztuki w specjalności organy. Studia pod okiem prof. Piotra Grajtera i Radosława Marca ukończył z pierwszą lokatą. W 2012 roku otrzymał tytuł magistra sztuki i dyplom z wyróżnieniem w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz.Od października 2012 roku jest pracownikiem dydaktycznym macierzystej uczelni. W 2013 roku rozpoczął studia w Instytucie Muzycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie rozwija swoje umiejętności dyrygenckie pod okiem prof. Mariusza Kończala.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich takich znakomitości sztuki organowej jak John Butt, Julia Brown, Guy Bovet, Daniel Roth, David Ponsford. Współpracuje z światowej klasy ekspertami w dziedzinie muzyki dawnej. Od października bieżącego roku prowadzi w katedrze Muzyki Dawnej swojej Macierzystej Uczelni przedmiot "praca z basso continuo". Współpracuje z Sanktuarium Jasnogórskim. Brał udział w przygotowaniu do druku mszy F-dur Józefa Elsnera, jej prawykonaniu po śmierci kompozytora i nagraniu na płytę, która ukazała się jako kolejna z serii Jasnogórska Muzyka Dawna. Jest pomysłodawcą, organizatorem i dyrektorem artystycznym Festiwalu: Letnie Koncerty Organowe i Kameralne w Dobrodzieniu. Obecnie pracuje jako organista w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy. Bogate doświadczenie zdobyte w wielu ośrodkach muzycznych Polski, m. in.: Opole, Wrocław, Jasna Góra, potwierdza jego kompetencje, do upiększenia ceremonii ślubnej. Ważny bowiem jest nie tylko najwyższy poziom oprawy muzycznej, ale również bogactwo przepisów liturgicznych, które czynią mszę ślubną jeszcze bardziej uroczystą i piękną.

Artysta jednocześnie z pracą na uczelni oraz pracą w charakterze organisty łączy dizałalność koncertową; solową i kameralną.

Zobacz profil artysty na planujemy wesele.

Festiwal Organowy i Kameralny - Dyrektor artystyczny

Zespół Arcus sonos

image